Mistrovství ČR v atletice 2023: program a výsledky atletického šampionátu v Táboře

30. července 2023
TWEET SDÍLET
Kvalifikační limity na MS v atletice v Budapešti, body do kvalifikačního rankingu na LOH 2024 v Paříži a v neposlední řadě mistrovské atletické tituly budou ve hře 29. a 30. července v Táboře. Prohlédněte si kompletní program MČR v atletice 2023.
8/ 10
Hodnocení

MČR v atletice 2023

  • stadion Mír, Tábor
  • 28. a 29. července 2023

Výsledky MČR v atletice 2023

Disciplína Výsledky - muži
100 m 1. Veleba (Dukla Praha) 10,54, 2. Stromšík (SSK Vítkovice) 10,64, 3. Kubelík (Atletika Jihlava) 10,65
200 m 1. Macík (Dukla Praha) 20,39 - český rekord, 2. Kubelík (Atletika Jihlava) 20,51, 3. Němejc (Dukla Praha) 20,82
400 m 1. Krsek (TEPO Kladno) 45,79, 2. Šorm (Dukla Praha) 45,89, 3. Desenský (Sokol Hradec Králové) 46,44
800 m 1. Dudycha (AC Vysoké Mýto) 1:47,68, 2. Šnejdr (Dukla Praha) 1:48,25, 3. Kotyza (Univerzita Brno) 1:48,46
1500 m 1. Sasínek (AK Hodonín) 3:38,71, 2. Friš 3:40,19, 3. Davidík (oba Dukla Praha) 3:41,50
5000 m 1. Zajíc (Univerzita Brno) 14:25,30, 2. Vebr 14:26,26, 3. Marčík (oba Škoda Plzeň) 14:40,75
110 m př. 1. Schubert (LIAZ Jablonec n/N) 13,86, 2. Kopecký (Dukla Praha) 14,10, 3. Kolomazník (Sportovní klub Přerov 1908) 14,35
400 m př. 1. Müller 48,96, 2. Pešta (oba Dukla Praha) 50,64, 3. Bix (TJ Znojmo) 50,97
3000 m př. 1. Habarta (Slovácká Slavia Uherské Hradiště) 8:50,26, 2. Kovář (Dukla Praha) 8:53,28, 3. Foller (Univerzita Brno) 9:05,17
Tyč 1. Holý (USK Praha) 560, 2. Ščerba (Athletic Club Ústí n/L) 540, 3. Bárta (Dukla Praha) 526
Výška 1. Štefela 221, 2. Adámek (oba Škoda Plzeň) 217, 3. Bělík (Sokol Hradec Králové) 209
Dálka 1. Juška (Olymp Praha) 815, 2. Jodl (Sokol Č. Budějovice) 749, 3. Kováč (Olymp Praha) 736
Trojskok 1. Halátek (Sokol Opava) 15,18, 2. Vodák (Univerzita Brno) 15,08, 3. Budík (Jiskra Otrokovice) 14,83
Koule 1. Staněk (USK Praha) 21,13, 2. Tadeáš Procházka (TEPO Kladno) 18,15, 3. Tomáš Procházka (Škoda Plzeň) 17,53
Kladivo 1. Hájek (Dukla Praha) 73,77, 2. Camara (Athletic Club Ústí n/L) 63,83, 3. Janoušek (AC Česká Lípa) 61,74
Oštěp 1. Vadlejch 84,68, 2. Florian (oba Dukla Praha) 74,41, 3. Kozač (Škoda Plzeň) 73,96
Disk 1. Bárta (Olymp Praha) 59,37, 2. J. Forejt (Škoda Plzeň) 58,03, 3. Procházka (TEPO Kladno) 57,67
4x100 m 1. Dukla Praha (Koška, Veleba, Polák, Macík) 39,58, 2. SSK Vítkovice 41,15, 3. Olymp Praha 41,16
4x400 m 1. Univerzita Brno (Plaček, Hroch, Kotyza, Tuček) 3:12,89, 2. AC Mladá Boleslav 3:16,28, 3. Atletika Stará Boleslav 3:18,23
Disciplína Výsledky - ženy
100 m 1. N. Bendová (Olymp Praha) 11,48, 2. Maňasová (SSK Vítkovice) 11,65, 3. Kožuškaničová (USK Praha) 11,73
200 m 1. Bendová (Olymp Praha) 23,33, 2. Kožuškaničová 23,61, 3. Pírková (obě USK Praha) 23,77
400 m 1. Vondrová (USK Praha) 51,13, 2. Manuel (Tábor) 51,23, 3. Petržilková (Škoda Plzeň) 51,25
800 m 1. Ficenec (Dukla Praha) 2:03,99, 2. Štoudková (AK L. Daňka Blansko) 2:04,06, 3. Millerová (USK Praha) 2:04,37
1500 m 1. Mäki (Olymp Praha) 4:12,71, 2. Kouřilová (Mor. Slavia Brno) 4:23,86, 3. Štoudková (AK L. Daňka Blansko) 4:24,11
5000 m 1. Zoubková (Hvězda Pardubice) 17:18,73, 2. Vrzalová (SSK Vítkovice) 17:19,82, 3. Hluchá (Sokol Opava) 17:21,92
100 m př. 1. Jiranová 13,29, 2. Turnerová (obě USK Praha) 13,32, 3. Vokálová (Dukla Praha) 13,40
400 m př. 1. Jíchová (Dukla Praha) 54,88, 2. E. Bendová 56,83, 3. Bartošíková (obě Olymp Praha) 58,19
3000 m př. 1. Kouřilová (Moravská Slavia Brno) 10:07,91, 2. Stýblová (Lokomotiva Beroun) 10:13,73, 3. Málková (USK Praha) 10:18,33
Výška 1. Pešová 188, 2. Hrubá (obě USK Praha) 186, 3. Sajdoková (TJ TŽ Třinec) 178
Tyč 1. Švábíková (USK Praha) 460, 2. Ondrová (Olymp Praha) 430, 3. Pöschlová (TEPO Kladno) 420
Dálka 1. Kučerová (Olymp Brno) 615, 2. Volná 610, 3. Suchá (obě Škoda Plzeň) 609
Trojskok 1. Suchá (Škoda Plzeň) 13,16, 2. Maštalířová (Dukla Praha) 12,97, 3. Hrubá 12,61
Koule 1. Brzyszowská (SSK Vítkovice) 15,93, 2. Mazurová (Atletický klub Olomouc) 15,66, 3. Valešová (Škoda Plzeň) 14,93
Disk 1. Tichá (Škoda Plzeň) 54,90, 2. Vargová (Olymp Brno) 50,83, 3. Čechovská (TEPO Kladno) 50,69
Kladivo 1. Holcová (Atletika Stará Boleslav) 63,66, 2. Valešová 62,99, 3. Bártová (Dukla Praha) 62,85
Oštěp 1. Sičaková (Škoda Plzeň) 58,60, 2. Špotáková (Dukla Praha) 57,13, 3. Tabačková (Atletika Poruba) 56,66
4x100 m 1. USK Praha A (Sobotková, Kožuškaničová, Hofmanová, Kaiserová) 45,82, 2. USK Praha B 46,73, 3. Atletika Vlašim 47,95
4x400 m 1. Škoda Plzeň (Matoušková, Suráková, Jonášová, Petržilková) 3:39,54, 2. USK Praha 3:41,80, 3. Olymp Praha 3:43,41

Vstupenky na MČR v atletice 2023

Vstupenky na sobotní i nedělní program pořídíte na webu TicketPortal.cz. Cena je 120 Kč.

MČR v atletice 2023 živě: kde sledovat v TV?

Přímý přenos z mistrovství České republiky v atletice odvysílá v sobotu i neděle stanice ČT Sport. Šampionátu v Táboře se živě bude věnovat i rozhlasová stanice Radiožurnál Sport.

Kde se koná MČR v atletice 2023

Do Tábor se elitní čeští atleti vracejí po sedmi letech, kdy byl táborský Stadion Mír zrekonstruován a byla dostavěna rozběhová a rozcvičovací dráha. Součástí sportovního areálu je i stejnojmenná víceúčelová hala s kapacitou pro 500 diváků.


Témata článku: Živé přenosy, Program, atletika, MČR v atletice

Určitě si přečtěte