Liga mistrů 2023/24: program a skupiny. Kdy se hrají základní skupiny?

Fotbalisté pražské Sparty ve 3. předkole Ligy mistrů ztroskotali na FC Kodaň 🇩🇰 a nejslavnější klubovou evropskou soutěž si letos nezahrají Jaký je kompletní program Ligy mistrů 2023/24?

ZÁKLADNÍ SKUPINY ~ PŘEDKOLA ~ PROGRAM ~ ÚČASTNÍCI ~ KDE SLEDOVAT V TV

🏆 Soutěž Liga mistrů 2023/24 (UEFA Champions League)
📆 Kdy se hraje 19. září 2023 - 1. června 2024
🌍 Finále 1. června na stadionu Wembley
💻 TV přenos Premier Sport 1 a 2, Nova Sport 3 a 4

Základní skupiny Ligy mistrů 2023/24

Skupina A: 🇩🇪 Bayern Mnichov, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Manchester United, 🇩🇰 Kodaň, 🇹🇷 Galatasaray
Skupina B: 🇪🇸 FC Sevilla, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arsenal, 🇳🇱 PSV Eindhoven, 🇫🇷 Lens
Skupina C: 🇮🇹 Neapol, 🇪🇸 Real Madrid, 🇵🇹 Braga, 🇩🇪 Union Berlín
Skupina D: 🇵🇹 Benfica Lisabon, 🇮🇹 Inter Milán, 🇦🇹 Salcburk, 🇪🇸 San Sebastian
Skupina E: 🇳🇱 Feyenoord, 🇪🇸 Atlético Madrid, 🇮🇹 Lazio Řím, 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Celtic
Skupina F: 🇫🇷 Paris St. Germain, 🇩🇪 Borussia Dortmund, 🇮🇹 AC Milán, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Newcastle
Skupina G: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Manchester City, 🇩🇪 Lipsko, 🇷🇸 Crvena zvezda Bělehrad, 🇨🇭 Young Boys Bern
Skupina H: 🇪🇸 FC Barcelona, 🇵🇹 Porto, 🇺🇦 Šachtar Doněck, 🇧🇪 Antverpy

Předkola Ligy mistrů 2023/24

Sparta Praha se ve 3. předkole utkala s FC Kodaň 🇩🇰. Po venkovní remíze 0:0 skončila v základní hrací době remízou 1:1 i odveta, v prodloužení si oba týmy připsali po dvou brankách a tak přišli na řadu penalty, ve kterých si lépe vedli fotbalisté Kodaně. Sparta si tak zahraje 4. předkolo Evropské ligy.

Zápasy Fáze
4. předkolo / play off Ligy mistrů 2023/24 (mistrovská část)
Čenstochová 🇵🇱 - FC Kodaň 🇩🇰 0:1 / 1:1 4. předkolo
Maccabi Haifa 🇮🇱 - Young Boys Bern 🇨🇭0:0 / 0:3 4. předkolo
Molde 🇳🇴 - Galatasaray Istanbul 🇹🇷 2:3 / 1:2 4. předkolo
Antverpy 🇧🇪 - AEK Atény 🇬🇷 1:0 / 2:1 4. předkolo
4. předkolo / play off Ligy mistrů 2023/24 (nemistrovská část)
Braga 🇵🇹 - Panathinaikos Atény 🇬🇷 2:1 / 1:0 4. předkolo
Glasgow Rangers 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 - PSV Eindhoven 🇳🇱 2:2 / 1:5 4. předkolo
3. předkolo LM 2023/24 (mistrovská část)
FC Kodaň 🇩🇰 - Sparta Praha 🇨🇿 0:0 / 3:3 (4:2 pen.) 3. předkolo
Čenstochová 🇵🇱 - Aris Limassol 🇨🇾 2:1 / 1:0 3. předkolo
Slovan Bratislava 🇸🇰 - Maccabi Haifa 🇮🇱 1:2 / 1:3 3. předkolo
AEK Atény 🇬🇷 - Dinamo Záhřeb 🇭🇷 2:1 / 2:2 3. předkolo
Olimpija Lublaň 🇸🇮 - Galatasaray Istanbul 🇹🇷 0:3 / 0:1 3. předkolo
Klaksvík 🇫🇴 - Molde 🇳🇴 2:1 / 0:2p 3. předkolo
3. předkolo LM 2023/24 (nemistrovská část)
Braga 🇵🇹 - Bačka Topola 🇷🇸 3:0 / 4:1 3. předkolo
Glasgow Rangers 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 - Servette Ženeva 🇨🇭 2:1 / 1:1 3. předkolo
Panathinaikos Atény 🇬🇷 - Marseille 🇫🇷 1:0 / 1:2 (5:3 pen.) 3. předkolo
PSV Eindhoven 🇳🇱 - Sturm Štýrský Hradec 🇦🇹 4:1 / 3:1 3. předkolo

Výsledky Ligy mistrů 2023/24

Zápasy Fáze
Atlètic d'Escaldes  - Budučnost  0:3 0. předkolo (semifinále)
Tre Penne  - Breiðablik  1:7 0. předkolo (semifinále)
Budučnost  - Breiðablik  0:5 0. předkolo (finále)
1. předkolo LM 2023/23
Häcken 🇸🇪 - The New Saints 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 3:1 / 2:0 1. předkolo
Ballkani 🇽🇰 - Razgrad 🇧🇬 2:0 / 0:4  1. předkolo
Shamrock ☘️ - Breiðablik  0:1 / 1:2 1. předkolo
Žalgiris Vilnius 🇱🇹 - Struga 🇲🇰 0:0 / 2:1 1. předkolo
Klaksvík 🇫🇴 - Ferencváros Budapešť 🇭🇺 0:0 / 3:0 1. předkolo
Olimpija Lublaň 🇸🇮 - Valmiera 🇱🇻 2:1 / 2:1 1. předkolo
HJK Helsinky 🇫🇮 - Larne 🇬🇧 1:0 / 2:2p 1. předkolo
Lincoln 🇬🇮 - Karabach 🇦🇿 1:2 / 0:4 1. předkolo
Čenstochová 🇵🇱 - Flora Tallinn 🇪🇪 1:0 / 3:0 1. předkolo
Slovan Bratislava 🇸🇰 - Hesperange 🇱🇺 1:1 / 2:0 1. předkolo
Konstanta 🇷🇴 - Šeriff Tiraspol 🇲🇩 1:0 / 0:3p 1. předkolo
Hamrun 🇲🇹 - Maccabi Haifa 🇮🇱 0:4 / 1:2 1. předkolo
Urartu 🇦🇲 - Zrinjski Mostar 🇧🇦 0:1 / 3:2 (3:4 na pen.) 1. předkolo
Partizani Tirana 🇦🇱 - BATE Borisov 🇧🇾 1:1 / 0:2 1. předkolo
Astana 🇰🇿 - Dinamo Tbilisi 🇬🇪 1:1 / 2:1 1. předkolo
2. předkolo LM 2023/24
Žalgiris Vilnius 🇱🇹 - Galatasaray Istanbul 🇹🇷 2:2 / 0:1 2. předkolo
Razgrad 🇧🇬 - Olimpija Lublaň 🇸🇮 1:1 / 1:2 2. předkolo
Čenstochová 🇵🇱 - Karabach 🇦🇿 3:2 / 1:1 2. předkolo
Klaksvík 🇫🇴 - Häcken 🇸🇪 0:0, 4:3 na pen. 2. předkolo
HJK Helsinky 🇫🇮 - Molde 🇳🇴 1:0 / 0:2 2. předkolo
Breiðablik  - FC Kodaň 🇩🇰 0:2 / 3:6 2. předkolo
Šeriff Tiraspol 🇲🇩 - Maccabi Haifa 🇮🇱 1:0 / 1:4 po pr. 2. předkolo
Aris Limassol 🇨🇾 - BATE Borisov 🇧🇾 6:2 / 5:3 2. předkolo
Zrinjski Mostar 🇧🇦 - Slovan Bratislava 🇸🇰 0:1 / 2:2 2. předkolo
Dinamo Záhřeb 🇭🇷 - Astana 🇰🇿 4:0 / 2:0 2. předkolo
2. předkolo LM 2023/24 (nemistrovská část)
Servette Ženeva🇨🇭 - Genk 🇧🇪 1:1 / 3:2 na pen. 2. předkolo
Dnipro 🇺🇦 - Panathinaikos Atény 🇬🇷 1:3 / 2:2 2. předkolo

Program Ligy mistrů 2023/24

  • 0. předkolo se hrálo jako miniturnaj na Islandu od 27. do 30. června
  • 1. předkolo se hrálo 11.-12. 7., odvety byly na programu o týden později (18. a 19. 7.)
  • 2. předkolo se hraje 25. a 26. 7., odvety jsou na program o týden později (1. a 2. 8.)
  • 3. předkolo i za účasti pražské Sparty se hraje 8. a 9. 8., odvety jsou na programu 15. 8.
  • Play off Ligy mistrů je pak na programu 22. a 23. 8., odvety o týden později (29. a 30. 8.), vítěze čeká pohádková odměna za postup do skupinové fáze Ligy mistrů, poraženého čeká základní skupina Evropské ligy.
  • Skupinová fáze Ligy mistrů 2023/24 pak začíná v úterý 19. 9. a končí ve středu 13. 12.
  • Finále Ligy mistrů 2023/24 se hraje 1. června 2024 ve Wembley.

Losování Ligy mistrů 2023/24

Fáze Termín losu
1. předkolo 20. června 2023
2. předkolo 21. června 2023
3. předkolo 24. července 2023
Play off Ligy mistrů 7. srpna 2023
Losování základních skupin 31. srpna 2023
9/ 10
Hodnocení

Liga mistrů 2023/24

  • Finále 1. června 2024 ve Wembley
  • Sparta ve 3. předkole Ligy mistrů
  • Vítězství obhajuje Manchester City

Účastníci Ligy mistrů 2023/24

Jistou účast v základní skupině 25 týmů a vítěz Evropské ligy, kterým se v loňské sezoně stala Sevilla.

Klub Koeficient
1. koš
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Manchester City 145.000
🇩🇪 Bayern Mnichov 136.000
🇫🇷 Paříž Saint-Germain 112.000
🇪🇸 FC Barcelona 98.000
🇪🇸 FC Sevilla 91.000
🇵🇹 Benfika Lisabon 82.000
🇮🇹 SSC Neapol 81.000
🇳🇱 Feyenoord Rotterdam 51.000
2. koš
🇪🇸 Real Madrid 121.000
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Manchester United 104.000
🇮🇹 Inter Milán 96.000
🇩🇪 Borussia Dortmund 86.000
🇪🇸 Atlético Madrid 85.000
🇩🇪 RB Lipsko 84.000
🇵🇹 FC Porto 81.000
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arsenal 76.000
3. koš
🇺🇦 Šachťar Donetsk 63.000
🇦🇹 Red Bull Salzburg 59.000
🇮🇹 AC Milán 50.000
🇵🇹 SC Braga 50.000
🇳🇱 PSV Eindhoven 43.000
🇷🇸 CZ Bělehrad 42.000
🇮🇹 Lazio Řím 42.000
🇩🇰 FC Kodaň 40.500
4. koš
🇨🇭 Young Boys Bern 35.500
🇪🇸 Real Sociedad 33.000
🇹🇷 Galatasaray Istanbul 31.500
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Celtic Glasgow 31.000
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Newcastle United 21.914
🇩🇪 Union Berlín 17.000
🇧🇪 Royal Antverpy 17.000
🇫🇷 RC Lens 12.232

Liga mistrů v TV

Vysílací práva na letošní ročník Ligy mistrů vlastní stanice Nova Sport a Premier Sport.


Témata článku: Fotbal, Program, Liga mistrů

Určitě si přečtěte