Kvalifikace na Velkou pardubickou 2023: výsledky, dostihy, kvalifikované koně

4. září 2023
TWEET SDÍLET
Poslední IV. kvalifikace na Velkou pardubickou proběhla na dostihovém závodišti v Pardubicích v sobotu 2. září. V hlavním dostihu dne hájil letošní neporazitelnost Lodgian Whistle, který ale dostih nedokončil podobně jako předloňský vítěz Velké pardubické Talent. Jaké jsou výsledky kvalifikací na Velkou pardubickou 2023?
🏆 Soutěž IV. kvalifikace na Velkou pardubickou 2023
📆 Kdy se jede sobota 2. září
🌍 Kde se jede dostihové závodiště v Pardubicích
🐎 Hlavní dostih Velká cena města Pardubic – EURO EQUUS (16:25)

Program IV. kvalifikace na Velkou Pardubickou 2023

Čas Dostih
13:00 Cena ADW FEED, a.s.
13:40 Pohár BICZ holding 2023 – Memoriál Oktaviána Kinského
14:20 Cena Arnošta z Pardubic – podporovaná Dopravním podnikem města Pardubic, a.s.
15:00 Cena Catering Melodie
15:40 Cena deníku Právo
16:25 Velká cena města Pardubic – EURO EQUUS – IV. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou
17:00 Cena společnosti BAUSET CZ
17:40 Cena Hospodářské komory České republiky

Startovní listina dostihů IV. kvalifikace na Velkou Pardubickou

Na start Velké ceny města Pardubic – EURO EQUUS - IV. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (NL, 5800 m) se postaví devítka koní. S vysokými ambicemi půjde na start Lodgian Whistle, jehož kariéru sice několikrát přibrzdily zdravotní problémy, ovšem letos se ukazuje ve skvělé formě.

1. dostih  2. dostih 3. dostih 4. dostih
5. dostih 6. dostih 7. dostih 8. dostih
9/ 10
Hodnocení

IV. kvalifikace na Velkou pardubickou 2023

  • 8 dostihů
  • oslava Evropského dne koní
  • vysílá ČT Sport

1. dostih - Cena ADW FEED, a.s. (13:00)

Kůň Jezdec Stáj
TRITON ž. Petr Tůma TVD a.s.
CLAUDIO ž. Martin Liška Jan Červenka
MOLIERO am. František Plšek ml. EŽ Praha a.s.
CALILAHI(FR) ž. Jan Odložil ALEMMAS
MEDULIENKA (Brit.) am. Tereza Polesná Štangel Racing (SVK)
FALCON LADY (Ir.) ž. Jan Kratochvíl 3 hearts
BACK TO TRACK (Fr.) ž. Jan Faltejsek Gold Star Adrian
PARIS OF TAI CHI (Brit.) ž. Ondřej Velek Syndikát 2007
DJERGERTON ž. Pavel Kašný Zámek Domoradice

2. dostih - Pohár BICZ holding 2023 - Memoriál Oktaviána Kinského (13:40)

Kůň Jezdec Stáj
PREMIER ROI (Fr.) ž. Jaroslav Myška Jakub Myška -Myšková
LANDMARK (Ir.) Adam Čmiel Autoškola Caha+S, s.r.o.
YARA ž. Jan Odložil Zámecký vrch
KUBALI (Ir.) ž. Marek Stromský Vasury Kolesa
RENASI ž. Ondřej Velek Stáj Mikon
LA CORAL ž. Marcel Novák Pecka-Horse
NON STOP (Rak.) ž. Pavel Kašný Stall Pinot
POLIDAR ž. Petr Tůma JAZAM

3. dostih - Cena Arnošta z Pardubic (14:20)

Kůň Jezdec Stáj
LIANEL(GB) ž. Josef Bartoš Ramzová
MEDICIMAN(GB) ž. Ondřej Velek AGA-Vlachovice
QUART DE GARDE(FR) ž. Jan Faltejsek DS Pegas
MR ZURU(IRE) ž. Jan Odložil DS Millennium (SVK)
REGGAETON ž. Pavel Složil ml. Wrbna Racing

4. dostih - Cena Catering Melodie (15:00)

Kůň Jezdec Stáj
COSMIC MAGIC(GER) ž. Jakub Kocman DS U krále Matyáše UH
KORFU(FR) ž. Jan Faltejsek Dr. Charvát
PRINCE D`ORAGE(FR) ž. Jan Kratochvíl Scuderia Aichner SRL
ČÁRYJAPE Adam Čmiel NUTRIN
IMPHAL(POL) ž. Ludovic Solignac Zámecký vrch
GIORGIONE(GB) ž. Josef Bartoš Jasna
SEXY LORD ž. Jaroslav Myška HC Amphora-Hora
STRING(GER*) ž. Ondřej Velek K-K Metal a.s.
DERBY PLUS(FR) Josef Borč DiJana Dobšice

5. dostih - Cena deníku Právo (15:40)

Kůň Jezdec Stáj
AVERIS ž. Ondřej Velek Melodie Sport
BILBO D`ASSAULT(FR) ž. Jakub Kocman Cross Club
COUPSTAR(FR) ž. Jan Faltejsek Dr. Charvát
BEAU FIXE(FR) ž. Ludovic Solignac Zámecký vrch
KAISERWALZER(GER) ž. Jaroslav Brečka DS Millennium (SVK)
ALPHA MALE(FR) ž. Marek Stromský Jonny Adams (IRE)
DULCAR DE SIVOLA(FR) Josef Borč DiJana Dobšice
CUWALL ž. Jan Odložil Pavel Odložil
GODFREY(FR) Daniel Vyhnálek DS Pegas
UN REVE DAUTOMNE(FR) ž. Jaroslav Myška Zbyněk Englic
PITON DES NEIGES(FR) ž. Josef Bartoš Scuderia Aichner SRL
JET FIGHTER(IRE) ž. Petr Tůma Douglas Taylor(IRE)
CAPE FREEDOM(IRE) ž. Pavel Složil ml. EŽ Praha a.s.

6. dostih - Velká cena města Pardubic – EURO EQUUS (IV. kvalifikace - 16:25)

Kůň Jezdec Stáj
GODSALINO(FR) ž. Jakub Kocman Aryman-Divoky
STUKE(GER)* ž. Ondřej Velek K-K Metal a.s.
HAPGARDE DE THAIX(FR) ž. Jaroslav Myška Petr Janeček
TALENT ž. Pavel Složil ml. DS Kabelkovi
LODGIAN WHISTLE ž. Josef Bartoš Statek Chyše-Váňa
ROYAL GINO(GER) ž. Jan Odložil Nýznerov SK (SVK)
GAP PIERJI(FR) ž. Jan Kratochvíl Scuderia Aichner SRL
ARGANO ž. Martin Liška Marek Šimák
STAR(GER) ž. Marek Stromský MPL Racing CZ

7. dostih - Cena společnosti BAUSET CZ (17:00)

Kůň Jezdec Stáj
LARIMAR ž. Petr Tůma EŽ Praha a.s.
SASIRO ž. Marcel Novák EŽ Praha a.s.
STORMMY ž. Martin Liška AKRAZ, bezpečnostní agentura
SUPREME VEGA(FR) ž. Jakub Kocman Nýznerov
CONSPIRATIONIST(FR) ž. Ludovic Solignac Lokotrans
REMMEK ž. Pavel Složil ml. Hřebčín Vlachovice
GENEZE Daniel Vyhnálek www.trdelnik.com-Luka
THE BOSS IS BACK(FR) ž. Jan Odložil Viktorie-UH
CHITTUSSI(FR) ž. Jan Faltejsek Dr. Charvát

8. dostih - Cena Hospodářské komory České republiky (17:40)

Kůň Jezdec Stáj
IRONIKA (Fr.) ž. Jan Faltejsek DS Pegas
HIGH IN THE SKY (Fr.) Daniel Vyhnálek DS Pegas
KMOTR (Ir.) ž. Ondřej Velek Melodie Sport
FRENCH CHARDONNAY (Něm.) am. Tereza Polesná Dr. Charvát
IT`S QUINI TIEP (Fr.) ž. Jaroslav Myška Pavlína Sůrová
LASTIEN ž. Jakub Kocman DS Kompresory - Kopřiva
REGTIME ž. Martin Liška DS Celundovi
EDREMI(FR) Ján Mach, MVDr. TVCK Radslavice-Složil
ELSID(FR) ž. Jan Odložil Cardboard

Vstupenky na IV. kvalifikaci Velké pardubické 2023

Vstupenky jsou v prodeji na platformě Enigoo za:

  • 150 Kč pro dospělé návštěvníky, 
  • 80 Kč pro děti do 18 let a seniory,
  • 400 Kč pro rodiny.

Kde sledovat kvalifikace na Velkou pardubickou v TV?

Přímý přenos sobotního programu z pardubického závodiště vysílá v přímém přenosu stanice ČT Sport od 15:25. Celý program pak můžete sledovat v rámci ČT Sport Plus.

Kvalifikované koně do Velké pardubické 2023

Kůň Trenér Stáj
AENEAS(IRE), 9 Váňa st. Josef Statek Blata Český ráj
ARGANO, 9 Liška Martin Marek Šimák
BARYTHON DE VAIGE(FR), 7 Török Dalibor Ecurie Haras de Beaufay CR
DAJUKA, 9 Holčák Radek K-K Metal a.s.
DERBY PLUS(FR), 10 Jirčáková Vendula DiJana Dobšice
DULCAR DE SIVOLA(FR), 10 Jirčáková Vendula DiJana Dobšice
GAP PIERJI(FR), 7 Váňa ml. Josef Scuderia Aichner SRL
GODFREY(FR), 7 Török Dalibor DS Pegas
GODSALINO(FR), 7 Semánka Zdeněk Aryman-Divoky
CHELMSFORD(FR), 7 Váňa st. Josef Javor
IMPHAL(POL), 10 Popelka Stanislav Zámecký vrch
KAISERWALZER(GER), 10 Brečka Jaroslav DS Millennium (SVK)
LODGIAN WHISTLE, 10 Váňa st. Josef Statek Chyše-Váňa
LOMBARGINI(GER)*, 12 Popelka Stanislav EŽ Praha a.s.
MR SPEX(GER), 9 Urbánek Luboš Lokotrans
PARIS EIFFEL(IRE), 10 Cagáň Ján, Ing. Lokotrans Slovakia (SVK)
PLAYER, 11 Kvapilová Lenka Nýznerov
ROYAL GINO(GER) Štangel Marián Nýznerov SK
SACAMIRO, 10 Petříková Eva, Ing. Jezdecký oddíl Beňov
SANTA KLARA(IRE), 8 Váňa ml. Josef Scuderia Aichner SRL
STAR(GER), 12 Kabelková Hana MPL Racing CZ
STRING(GER*), 10 Holčák Radek K-K Metal a.s.
TALENT, 12 Kabelková Hana DS Kabelkovi
ZATARO, 10 Popelka Stanislav Ramzová

Výsledky kvalifikací na Velkou pardubickou 2023

Dostih 1. místo 2. místo 3. místo
I. kvalifikace (20. 5.) Chelmsford (ž. Jan Kratochvíl) Godfrey (ž. Daniel Vyhnánek) Argano (ž. Martin Liška)
II. kvalifikace (24. 6.) Lodgian Whistle (ž. Ondřej Velek) Sacamiro (ž. Jan Faltejsek) Santa Klara (ž. Josef Bartoš)
III. kvalifikace (5. 8.) Sacamiro (ž. Jan Faltejsek) Talent (ž. Pavel Složil ml.) Star (ž. Martin Liška)
IV. kvalifikace (2. 9.) Argano (ž. Martin Liška) Star (ž. Marek Stromský) Stuke (ž. Ondřej Velek)
Kdy se jede Velká pardubická 2023
Velká pardubická se koná pravidelně druhou říjnovou neděli, v roce 2023 to vychází na neděli 8. října.

Témata článku: Živé přenosy, Velká pardubická, Dostihy

Určitě si přečtěte