Češi na LOH 2024 v Paříži: program, medailové naděje, nominace

11. července 2024
TWEET SDÍLET
Na olympiádě v Paříži se opět představí světová špička sportu a Češi u toho nebudou chybět. Celkově se na LOH představí 113 českých sportovců. V článku najdete vše, co se týká naší výpravy v Paříži.

Medaile ∼ Výsledky ∼ Nominace
Olympijská kolekce ∼ Historie ∼ Vlajkonoši

České medailové naděje na LOH v Paříži 2024

Datum a čas Disciplína Česká medailová naděje Umístění
28. 7. 2024, 11:00 Plavání - volný způsob 200 m Barbora Seemanová  
27. 7. 2024, 12:00 Tenis Barbora Krejčíková  
27. 7. 2024, 12:00 Tenis Markéta Vondroušová  
27. 7. 2024, 12:00 Tenis čtyřhra ženy Krejčíková/Siniaková
Vondroušová/Muchová
 
27. 7. 2024 Vodní slalom C1 Lukáš Rohan  
28. 7. 2024, 17:00 Plážový volejbal Ondřej Perušič a David Schweiner  
29. 7. 2024, 9:30 Šerm - Fleret Alexander Choupenitch  
30. 7. 2024, 15:30 Vodní slalom K1 Jiří Prskavec  
30. 7. 2024 Sportovní střelba Jiří Lipták  
2. 8. 2024 Judo Lukáš Krpálek  
5. 8. 2024, 10:00 Sportovní lezení Adam Ondra  
6. 8. 2024 Hod oštěpem Jakub Vadlejch  
7. 8. 2024 Rychlostní kanoistika Josef Dostál  

Čeští medailisté na LOH 2024 v Paříži

Umístění Jméno Disciplína
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Výsledky českých sportovců na LOH 2024

Čtvrtek 25. červenec 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
25. 07. 2024, 09:30 Marie Horáčková Lukostřelba soutěž jednotlivců (Rozřazovací kolo)  
25. 07. 2024, 14:15 Adam Li Lukostřelba reflexní luk (Rozřazovací kolo)  

Sobota 27. červenec 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
27. 07. 2024, 09:00 Tým (smíšené) Sportovní střelba 10 m vzduchová puška smíšený tým (Kvalifikace)  
27. 07. 2024, 09:30 Miloslav Příhoda Všestrannost soutěž jednotlivců (1. část - drezúra)  
27. 07. 2024, 09:30 Miroslav Trunda Všestrannost soutěž jednotlivců (1. část - drezúra)  
27. 07. 2024, 11:00 Barbora Seemanová Plavání 100 m motýlek (Rozplavba)  
27. 07. 2024, 11:00 Jan Louda Badminton dvouhra (1. hrací den)  
27. 07. 2024, 11:00 Tereza Švábíková Badminton dvouhra (1. hrací den)  
27. 07. 2024, 11:00 Tým (muži) Badminton čtyřhra (1. hrací den)  
27. 07. 2024, 12:00 Barbora Krejčíková Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Jakub Menšík Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Karolína Muchová Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Linda Nosková Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Markéta Vondroušová Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Tomáš Macháč Tenis dvouhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Tým (muži) Tenis čtyřhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Tým (ženy) Tenis čtyřhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 12:00 Tým (ženy) Veslování dvojskif (2x) (Rozjížďka)  
27. 07. 2024, 12:00 Tým (ženy) Tenis čtyřhra (1. kolo)  
27. 07. 2024, 14:30 Julia Sophie Kopecký Silniční cyklistika časovka jednotlivkyň (Závod)  
27. 07. 2024, 15:00 Antonie Galušková Vodní slalom K1 závod (Kvalifikace)  
27. 07. 2024, 15:00 Lukáš Rohan Vodní slalom C1 závod (Kvalifikace)  
27. 07. 2024, 16:34 Mathias Vacek Silniční cyklistika časovka jednotlivců (Závod)  

Neděle 28. červenec 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
28. 07. 2024, 09:00 Tým (muži) Veslování dvojskif lehkých vah (2x) (Rozjížďka)  
28. 07. 2024, 09:00 Tým (ženy) Veslování dvojka bez kormidelníka (2-) (Rozjížďka)  
28. 07. 2024, 09:15 Veronika Blažíčková Sportovní střelba 10 m vzduchová puška (Kvalifikace)  
28. 07. 2024, 09:30 Soňa Artamonova Sportovní gymnastika víceboj jednotlivkyň (Kvalifikace)  
28. 07. 2024, 10:00 Jakub Jurka Šerm kord (1. kolo)  
28. 07. 2024, 10:00 Jiří Beran Šerm kord (1. kolo)  
28. 07. 2024, 10:00 Martin Rubeš Šerm kord (1. kolo)  
28. 07. 2024, 11:00 Barbora Seemanová Plavání 200 m volný způsob (Rozplavba)  
28. 07. 2024, 11:00 Jan Louda Badminton dvouhra (2. hrací den)  
28. 07. 2024, 11:00 Kristýna Horská Plavání 100 m prsa (Rozplavba)  
28. 07. 2024, 11:00 Miroslav Knedla Plavání 100 m znak (Rozplavba)  
28. 07. 2024, 11:00 Tereza Švábíková Badminton dvouhra (2. hrací den)  
28. 07. 2024, 11:00 Tým (muži) Badminton čtyřhra (2. hrací den)  
28. 07. 2024, 11:15 František Smetana Sportovní střelba 10 m vzduchová puška (Kvalifikace)  
28. 07. 2024, 11:15 Jiří Přívratský Sportovní střelba 10 m vzduchová puška (Kvalifikace)  
28. 07. 2024, 13:00 Miloslav Příhoda Všestrannost soutěž jednotlivců (2. část - terénní jízda)  
28. 07. 2024, 13:00 Miroslav Trunda Všestrannost soutěž jednotlivců (2. část - terénní jízda)  
28. 07. 2024, 14:10 Adéla Holubová Horská kola závod (Závod)  
28. 07. 2024, 17:00 Tým (muži) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. Kanada (Schachter/Dearing))  
28. 07. 2024, 22:00 Tým (ženy) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. USA (Hughes/Cheng))  
28. 07. 2024 Kateřina Švíková Jachting RS:X - Windsurfer (1. závodní den)  
28. 07. 2024 Tým (ženy) Jachting 49er FX - Skiff (1. závodní den)  

Pondělí 29. červen 2024 

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
29. 07. 2024, 09:00 Jiří Lipták Sportovní střelba trap (Kvalifikace - DEN 1)  
29. 07. 2024, 09:30 Alexander Choupenitch Šerm fleret (1. kolo)  
29. 07. 2024, 11:00 Jan Louda Badminton dvouhra (3. hrací den)  
29. 07. 2024, 11:00 Miloslav Příhoda Všestrannost soutěž jednotlivců (3. část - skoky)  
29. 07. 2024, 11:00 Miroslav Trunda Všestrannost soutěž jednotlivců (3. část - skoky)  
29. 07. 2024, 11:00 Tereza Švábíková Badminton dvouhra (3. hrací den)  
29. 07. 2024, 11:00 Tým (muži) Badminton čtyřhra (3. hrací den)  
29. 07. 2024, 12:00 Tým (smíšené) Tenis smíšená čtyřhra (1. kolo)  
29. 07. 2024, 14:10 Ondřej Cink Horská kola závod (Závod)  
29. 07. 2024 Kateřina Švíková Jachting RS:X - Windsurfer (2. závodní den)  
29. 07. 2024 Tým (ženy) Jachting 49er FX - Skiff (2. závodní den)  

Úterý 30. červenec 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
30. 07. 2024, 10:00 Renata Zachová Judo - 63 kg (1. kolo)  
30. 07. 2024, 11:00 Barbora Seemanová Plavání 100 m volný způsob (Rozplavba)  
30. 07. 2024, 11:00 Daniel Gracík Plavání 100 m volný způsob (Rozplavba)  
30. 07. 2024, 11:00 Jan Louda Badminton dvouhra (4. hrací den)  
30. 07. 2024, 11:00 Tereza Švábíková Badminton dvouhra (4. hrací den)  
30. 07. 2024, 11:00 Tým (muži) Badminton čtyřhra (4. hrací den)  
30. 07. 2024, 12:00 Adam Li Lukostřelba reflexní luk (Vyřazovací část)  
30. 07. 2024, 12:26 Marie Horáčková Lukostřelba soutěž jednotlivců (Vyřazovací část)  
30. 07. 2024, 13:25 Iveta Miculyčová BMX freestyle park (Kvalifikace)  
30. 07. 2024, 15:00 Gabriela Satková Vodní slalom C1 závod (Kvalifikace)  
30. 07. 2024, 15:30 Jiří Prskavec Vodní slalom K1 závod (Kvalifikace)  
30. 07. 2024 Jiří Lipták Sportovní střelba trap (Kvalifikace - DEN 2)  
30. 07. 2024 Kateřina Švíková Jachting RS:X - Windsurfer (3. závodní den)  
30. 07. 2024 Tým (ženy) Jachting 49er FX - Skiff (3. závodní den)  

Středa 31. červenec 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
31. 07. 2024, 08:00 Petra Kuříková Triatlon individuální závod (Závod)  
31. 07. 2024, 09:00 Jiří Přívratský Sportovní střelba 50 m libovolná malorážka, 3 pozice (Kvalifikace)  
31. 07. 2024, 09:00 Petr Nymburský Sportovní střelba 50 m libovolná malorážka, 3 pozice (Kvalifikace)  
31. 07. 2024, 09:00 Tým (muži) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. Rakousko (Hörl/Horst))  
31. 07. 2024, 10:00 David Klammert Judo - 90 kg (1. kolo)  
31. 07. 2024, 11:00 Jan Louda Badminton dvouhra (5. hrací den)  
31. 07. 2024, 11:00 Kristýna Horská Plavání 200 m prsa (Rozplavba)  
31. 07. 2024, 11:00 Tereza Švábíková Badminton dvouhra (5. hrací den)  
31. 07. 2024, 11:00 Tým (muži) Badminton čtyřhra (5. hrací den)  
31. 07. 2024, 11:00 Tým (ženy) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. Německo (Müller/Tillmann))  
31. 07. 2024 Kateřina Švíková Jachting RS:X - Windsurfer (4. závodní den)  
31. 07. 2024 Tým (ženy) Jachting 49er FX - Skiff (4. závodní den)  

Čtvrtek 1. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
01. 08. 2024 Kateřina Švíková Jachting RS:X - Windsurfer (5. závodní den)  
01. 08. 2024, 09:20 Eliška Martínková Atletika 20 km chůze (Závod)  
01. 08. 2024, 12:00 Veronika Blažíčková Sportovní střelba 50 m libovolná malorážka, 3 pozice (Kvalifikace)  

Pátek 2. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
02. 08. 2024, 09:00 Jakub Tomeček Sportovní střelba skeet (Kvalifikace - DEN 1)  
02. 08. 2024, 09:30 Tým (smíšené) Lukostřelba reflexní luk (Vyřazovací část)  
02. 08. 2024, 10:00 Lukáš Krpálek Judo + 100 kg (1. kolo)  
02. 08. 2024, 10:10 Patrik Hájek Atletika hod kladivem (Kvalifikace)  
02. 08. 2024, 10:10 Volodymyr Myslyvčuk Atletika hod kladivem (Kvalifikace)  
02. 08. 2024, 10:15 Michaela Hrubá Atletika skok vysoký (Kvalifikace)  
02. 08. 2024, 10:35 Karolína Maňasová Atletika 100 m (Předkolo)  
02. 08. 2024, 11:00 Barbora Seemanová Plavání 200 m individuální polohový závod (Rozplavba)  
02. 08. 2024, 11:00 Daniel Gracík Plavání 100 m motýlek (Rozplavba)  
02. 08. 2024, 11:50 Karolína Maňasová Atletika 100 m (Rozběh)  
02. 08. 2024, 12:00 Tým (ženy) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. Francie (Vieira/Chamereau))  
02. 08. 2024, 13:30 Tým (muži) Šerm tým kord (Čtvrtfinále)  
02. 08. 2024, 15:30 Antonie Galušková Vodní slalom kayak cross (Časovka)  
02. 08. 2024, 15:30 Tereza Fišerová Vodní slalom kayak cross (Časovka)  
02. 08. 2024, 16:40 Jiří Prskavec Vodní slalom kayak cross (Časovka)  
02. 08. 2024, 16:40 Lukáš Rohan Vodní slalom kayak cross (Časovka)  
02. 08. 2024, 17:40 Tomáš Staněk Atletika vrh koulí (Kvalifikace)  
02. 08. 2024, 21:00 Tým (muži) Plážový volejbal turnaj 24 týmů (Zápas vs. Brazílie (Evandro/Arthur))  

Sobota 3. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
03. 08. 2024 Barbora Šumová Sportovní střelba skeet (Kvalifikace - DEN 1)  
03. 08. 2024 Jakub Tomeček Sportovní střelba skeet (Kvalifikace - DEN 2)  
03. 08. 2024, 10:10 David Holý Atletika skok o tyči (Kvalifikace)  
03. 08. 2024, 10:10 Matěj Ščerba Atletika skok o tyči (Kvalifikace)  
03. 08. 2024, 11:00 Mathias Vacek Silniční cyklistika silniční závod (Závod)  
03. 08. 2024, 15:30 Antonie Galušková Vodní slalom kayak cross (1. kolo)  
03. 08. 2024, 15:30 Tereza Fišerová Vodní slalom kayak cross (1. kolo)  
03. 08. 2024, 16:40 Jiří Prskavec Vodní slalom kayak cross (1. kolo)  
03. 08. 2024, 16:40 Lukáš Rohan Vodní slalom kayak cross (1. kolo)  
03. 08. 2024, 19:50 Karolína Maňasová Atletika 100 m (Semifinále)  
03. 08. 2024, 21:20 Karolína Maňasová Atletika 100 m (Finále)  

Neděle 4. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
04. 08. 2024, 09:00 Matěj Rampula Sportovní střelba 25 m rychlopalná pistole (Kvalifikace)  
04. 08. 2024, 09:30 Barbora Šumová Sportovní střelba skeet (Kvalifikace - DEN 2)  
04. 08. 2024, 11:00 Petr Meindlschmid Atletika skok daleký (Kvalifikace)  
04. 08. 2024, 11:00 Radek Juška Atletika skok daleký (Kvalifikace)  
04. 08. 2024, 14:00 Julia Sophie Kopecký Silniční cyklistika silniční závod (Závod)  
04. 08. 2024, 15:30 Jiří Prskavec Vodní slalom kayak cross (Rozjížďka)  
04. 08. 2024, 15:30 Lukáš Rohan Vodní slalom kayak cross (Rozjížďka)  
04. 08. 2024, 16:45 Antonie Galušková Vodní slalom kayak cross (Rozjížďka)  
04. 08. 2024, 16:45 Tereza Fišerová Vodní slalom kayak cross (Rozjížďka)  
04. 08. 2024, 19:05 Matěj Krsek Atletika 400 m (Rozběh)  
04. 08. 2024, 19:50 Michaela Hrubá Atletika skok vysoký (Finále)  
04. 08. 2024, 20:30 Patrik Hájek Atletika hod kladivem (Finále)  
04. 08. 2024, 20:30 Volodymyr Myslyvčuk Atletika hod kladivem (Finále)  

Pondělí 5. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
05. 08. 2024, 09:00 Tým (smíšené) Sportovní střelba skeet mix (Kvalifikace)  
05. 08. 2024, 10:00 Adam Ondra Sportovní lezení kombinace boulderingu a lezení na obtížnost (Semifinále boulder)  
05. 08. 2024, 10:00 Lada Vondrová Atletika 400 m (Rozběh)  
05. 08. 2024, 10:05 Vít Müller Atletika 400 m překážek (1. kolo)  
05. 08. 2024, 10:40 Amálie Švábíková Atletika skok o tyči (Kvalifikace)  
05. 08. 2024, 11:20 Matěj Krsek Atletika 400 m (Opravy)  
05. 08. 2024, 11:55 Lurdes Gloria Manuel Atletika 400 m (Rozběh)  
05. 08. 2024, 11:55 Tereza Petržilková Atletika 400 m (Rozběh)  
05. 08. 2024, 19:00 David Holý Atletika skok o tyči (Finále)  
05. 08. 2024, 19:00 Matěj Ščerba Atletika skok o tyči (Finále)  
05. 08. 2024, 19:04 Tomáš Habarta Atletika 3000 m steeplechase (Rozběh)  
05. 08. 2024, 19:55 Eduard Kubelík Atletika 200 m (Rozběh)  
05. 08. 2024, 19:55 Ondřej Macík Atletika 200 m (Rozběh)  
05. 08. 2024, 19:55 Tomáš Němejc Atletika 200 m (Rozběh)  

Úterý 6. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
06. 08. 2024, 10:00 Jakub Vadlejch Atletika hod oštěpem (Kvalifikace)  
06. 08. 2024, 10:05 Kristiina Sasínek Mäki Atletika 1500 m (Rozběh)  
06. 08. 2024, 10:30 Tým (muži) Rychlostní kanoistika C2 500 m (Rozjížďka)  
06. 08. 2024, 11:30 Tereza Petržilková Atletika 400 m (Opravy)  
06. 08. 2024, 11:30 Artur Omarov Zápas řecko-římský styl 97 kg (Osmifinále)  
06. 08. 2024, 11:30 Tým (muži) Rychlostní kanoistika K2 500 m (Rozjížďka)  
06. 08. 2024, 12:00 Vít Müller Atletika 400 m překážek (Opravy)  
06. 08. 2024, 12:30 Eduard Kubelík Atletika 200 m (Opravy)  
06. 08. 2024, 12:30 Ondřej Macík Atletika 200 m (Opravy)  
06. 08. 2024, 12:30 Tomáš Němejc Atletika 200 m (Opravy)  
06. 08. 2024, 19:35 Matěj Krsek Atletika 400 m (Semifinále)  
06. 08. 2024, 20:20 Petr Meindlschmid Atletika skok daleký (Finále)  
06. 08. 2024, 20:20 Radek Juška Atletika skok daleký (Finále)  

Středa 7. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
07. 08. 2024, 07:30 Tým (smíšené) Atletika chůze mix štafeta (Závod)  
07. 08. 2024, 09:00 Klára Davidson Spilková Golf soutěž jednotlivkyň (1. kolo)  
07. 08. 2024, 09:00 Sára Kousková Golf soutěž jednotlivkyň (1. kolo)  
07. 08. 2024, 09:30 Anežka Paloudová Rychlostní kanoistika K1 500 m (Rozjížďka)  
07. 08. 2024, 10:00 Adam Ondra Sportovní lezení kombinace boulderingu a lezení na obtížnost (Semifinále obtížnost)  
07. 08. 2024, 10:05 Jan Štefela Atletika skok vysoký (Kvalifikace)  
07. 08. 2024, 10:25 Nikola Ogrodníková Atletika hod oštěpem (Kvalifikace)  
07. 08. 2024, 10:25 Petra Sičaková Atletika hod oštěpem (Kvalifikace)  
07. 08. 2024, 10:40 Josef Dostál Rychlostní kanoistika K1 1000 m (Rozjížďka)  
07. 08. 2024, 11:40 Martin Fuksa Rychlostní kanoistika C1 1000 m (Rozjížďka)  
07. 08. 2024, 11:55 Jakub Dudycha Atletika 800 m (Kvalifikace)  
07. 08. 2024, 12:45 Kristiina Sasínek Mäki Atletika 1500 m (Opravy)  
07. 08. 2024, 19:00 Amálie Švábíková Atletika skok o tyči (Finále)  
07. 08. 2024, 19:35 Vít Müller Atletika 400 m překážek (Semifinále)  
07. 08. 2024, 20:02 Eduard Kubelík Atletika 200 m (Semifinále)  
07. 08. 2024, 20:02 Ondřej Macík Atletika 200 m (Semifinále)  
07. 08. 2024, 20:02 Tomáš Němejc Atletika 200 m (Semifinále)  
07. 08. 2024, 20:45 Tereza Petržilková Atletika 400 m (Semifinále)  
07. 08. 2024, 21:20 Matěj Krsek Atletika 400 m (Finále)  
07. 08. 2024, 21:40 Tomáš Habarta Atletika 3000 m steeplechase (Finále)  

Čtvrtek 8. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
08. 08. 2024, 09:00 Klára Davidson Spilková Golf soutěž jednotlivkyň (2. kolo)  
08. 08. 2024, 09:00 Sára Kousková Golf soutěž jednotlivkyň (2. kolo)  
08. 08. 2024, 09:10 Dominika Hronová Taekwondo do 57 kg (Osmifinále)  
08. 08. 2024, 11:00 Marek Grycz Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Kvalifikace)  
08. 08. 2024, 11:00 Martin Vlach Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Kvalifikace)  
08. 08. 2024, 12:00 Jakub Dudycha Atletika 800 m (Opravy)  
08. 08. 2024, 14:30 Lucie Hlaváčková Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Kvalifikace)  
08. 08. 2024, 14:30 Veronika Novotná Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Kvalifikace)  
08. 08. 2024, 19:35 Kristiina Sasínek Mäki Atletika 1500 m (Semifinále)  
08. 08. 2024, 20:25 Jakub Vadlejch Atletika hod oštěpem (Finále)  
08. 08. 2024, 20:30 Eduard Kubelík Atletika 200 m (Finále)  
08. 08. 2024, 20:30 Ondřej Macík Atletika 200 m (Finále)  
08. 08. 2024, 20:30 Tomáš Němejc Atletika 200 m (Finále)  

Pátek 9. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
09. 08. 2024, 07:30 Martin Straka Dálkové plavání 10 km (Závod)  
09. 08. 2024, 09:00 Klára Davidson Spilková Golf soutěž jednotlivkyň (3. kolo)  
09. 08. 2024, 09:00 Sára Kousková Golf soutěž jednotlivkyň (3. kolo)  
09. 08. 2024, 11:30 Jakub Dudycha Atletika 800 m (Semifinále)  
09. 08. 2024, 13:00 Marek Grycz Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Semifinále)  
09. 08. 2024, 13:00 Martin Vlach Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Semifinále)  
09. 08. 2024, 20:00 Tereza Petržilková Atletika 400 m (Finále)  
09. 08. 2024, 21:45 Vít Müller Atletika 400 m překážek (Finále)  

Sobota 10. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
10. 08. 2024, 09:00 Klára Davidson Spilková Golf soutěž jednotlivkyň (4. kolo)  
10. 08. 2024, 09:00 Sára Kousková Golf soutěž jednotlivkyň (4. kolo)  
10. 08. 2024, 09:10 Petra Štolbová Taekwondo nad 67 kg (Osmifinále)  
10. 08. 2024, 09:30 Lucie Hlaváčková Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Semifinále)  
10. 08. 2024, 09:30 Veronika Novotná Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Semifinále)  
10. 08. 2024, 17:30 Marek Grycz Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Finále)  
10. 08. 2024, 17:30 Martin Vlach Moderní pětiboj soutěž jednotlivců (Finále)  
10. 08. 2024, 17:59 Tým (muži) Dráhová cyklistika madison (Finále)  
10. 08. 2024, 19:10 Jan Štefela Atletika skok vysoký (Finále)  
10. 08. 2024, 19:25 Jakub Dudycha Atletika 800 m (Finále)  
10. 08. 2024, 19:40 Nikola Ogrodníková Atletika hod oštěpem (Finále)  
10. 08. 2024, 19:40 Petra Sičaková Atletika hod oštěpem (Finále)  
10. 08. 2024, 20:25 Kristiina Sasínek Mäki Atletika 1500 m (Finále)  
10. 08. 2024, 20:30 Kamil Kučera Vzpírání nad 102 kg (Závod)  

Neděle 11. srpen 2024

Datum a čas Sportovec Sport Disciplína Výsledek
11. 08. 2024, 08:00 Moira Stewartová Atletika maraton (Závod)  
11. 08. 2024, 08:00 Tereza Hrochová Atletika maraton (Závod)  
11. 08. 2024, 11:00 Lucie Hlaváčková Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Finále)  
11. 08. 2024, 11:00 Veronika Novotná Moderní pětiboj soutěž jednotlivkyň (Finále)  

Česká nominace na Letní olympijské hry 2024 v Paříži

Jméno Disciplína
Karolína Maňasová Atletika - běh 100 m
Tomáš Němejc Atletika - běh 200 m
Eduard Kubelík Atletika - běh 200 m
Ondřej Macík Atletika - běh 200 m
Lada Vondrová Atletika - běh 400 m
Lurdes Gloria Manuel Atletika - běh 400 m
Tereza Petržilková Atletika - běh 400 m
Matěj Krsek Atletika - běh 400 m
Nikoleta Jíchová Atletika - běh 400 m př.
Vít Müller Atletika - běh 400 m př.
Jakub Dudycha Atletika - běh 800 m
Kristiina Sasínek Mäki Atletika - běh 1 500 m
Tomáš Habarta Atletika - běh 3 000 m př.
Moira Stewartová Atletika - maraton
Tereza Hrochová Atletika - maraton
Vít Hlaváč Atletika - chůze (mix štafeta)
Eliška Martínková Atletika - chůze 20 km
Tomáš Staněk Atletika - vrh koulí
Jakub Vadlejch Atletika - hod oštěpem
Nikola Ogrodníková Atletika - hod oštěpem
Petra Sičaková Atletika - hod oštěpem
Volodymyr Myslyvčuk Atletika - hod kladivem
Patrik Hájek Atletika - hod kladivem
Amálie Švábíková Atletika - skok o tyči
David Holý Atletika - skok o tyči
Matěj Ščerba Atletika - skok o tyči
Michaela Hrubá Atletika - skok vysoký
Jan Štefela Atletika - skok vysoký
Radek Juška Atletika - skok daleký
Petr Meindlschmid Atletika - skok daleký
Adam Mendrek Badminton - čtyřhra
Ondřej Král Badminton - čtyřhra
Tereza Švábíková Badminton - dvouhra
Jan Louda Badminton - dvouhra
Iveta Miculyčová Cyklistika - BMX freestyle
Mathias Vacek Cyklistika - silniční
Julia Kopecký Cyklistika - silniční
Denis Rugovac Cyklistika - dráhová (omnium)
Jan Voneš Cyklistika - dráhová (madison a omnium)
Ondřej Cink Cyklistika - MTB
Adéla Holubová Cyklistika - MTB
Klára Davidson Spilková Golf - jednotlivkyně
Sára Kousková Golf - jednotlivkyně
Kateřina Švíková Jachting - iQFoil
Zosia Burska Jachting - 49erFX
Sára Tkadlecová Jachting - 49erFX
Miroslav Trunda Jezdectví - všestrannost
Miloslav Příhoda Jezdectví - všestrannost
Renata Zachová Judo - do 63 kg
David Klammert Judo - do 90 kg
Lukáš Krpálek Judo - nad 100 kg
Martin Fuksa Kanoistika - C1 1000 m
Petr Fuksa Kanoistika - C2 500 m
Josef Dostál Kanoistika - K1 1000 m
Anežka Paloudová Kanoistika - K1 500 m
Daniel Havel Kanoistika - K2 500 m
Jakub Špicar Kanoistika - K2 500 m
Marie Horáčková Lukostřelba - jednotlivkyně
Adam Li Lukostřelba - jednotlivec, smíšený tým
Lucie Hlaváčková Moderní pětiboj
Veronika Novotná Moderní pětiboj
Marek Grycz Moderní pětiboj
Martin Vlach Moderní pětiboj
Daniel Gracík Plavání - 100 m motýlek
Miroslav Knedla Plavání - 100 m znak
Kristýna Horská Plavání - 200 m prsa
Barbora Seemanová Plavání - 100 m volně, 200 m volně, 400 m volně, 100 m motýlek, 200 m polohově
Martin Straka Plavání (dálkové) - 10 km
Ondřej Perušič Plážový volejbal
David Schweiner Plážový volejbal
Barbora Hermannová Plážový volejbal
Marie-Sára Štochlová Plážový volejbal
Soňa Artamonova Sport. gymnastika - víceboj
Adam Ondra Sportovní lezení - kombinace
Hana Matelová Stolní tenis - jednotlivkyně
Veronika Blažíčková Střelba - 50 m malor., 3 pozice, 10 m vzduch. puška
Jiří Přívratský Střelba - 10 m vzduch. puška (mix), 10 m vzduch. puška
Petr Nymburský Střelba - 50 m malor., 3 pozice
František Smetana Střelba - 10 m vzduch. puška
Martin Podhráský Střelba - 25 m rychlopal. pistole
Matěj Rampula Střelba - 25 m rychlopal. pistole
Jiří Lipták Střelba - 10 m vzduch. pistole,  trap
Barbora Šumová Střelba - skeet
Jakub Tomeček Střelba - skeet (mix), skeet
Alexander Choupenitch Šerm - fleret
Jiří Beran Šerm - kord, kord (tým)
Jakub Jurka Šerm - kord
Martin Rubeš Šerm - kord, kord (tým)
Michal Čupr Šerm - kord (náhradník)
Dominika Hronová Taekwondo - do 57 kg
Petra Štolbová Taekwondo - nad 67 kg
Petra Kuříková Triatlon
Barbora Krejčíková Tenis dvouhra, čtyřhra
Tomáš Macháč Tenis dvouhra, čtyřhra, smíšená čtyřhra
Jakub Menšík Tenis dvouhra
Karolína Muchová Tenis dvouhra, čtyřhra
Markéta Vondroušová  Tenis dvouhra, čtyřhra
Linda Nosková Tenis dvouhra
Adam Pavlásek Tenis čtyřhra
Kateřina Siniaková Tenis čtyřhra, smíšená čtyřhra
Pavlína Flamíková Veslování - dvojka bez korm.
Radka Novotníková Veslování - dvojka bez korm.
Miroslav Vraštil Veslování - dvojskif lehkých vah
Jiří Šimánek Veslování - dvojskif lehkých vah
Lenka Lukšová Veslování - dvojskif
Anna Šantrůčková Veslování - dvojskif
Lukáš Rohan Vodní slalom - C1
Gabriela Satková Vodní slalom - C1, kayakcross
Jiří Prskavec Vodní slalom - K1, kayakcross
Antonie Galušková Vodní slalom - K1, kayakcross
Tereza Fišerová Vodní slalom - kayakcross
Kamil Kučera Vzpírání - nad 102 kg
Artur Omarov Zápas - řecko-římský (97 kg)

Olympijská kolekce pro Paříž 2024

Olympijskou kolekci dostal na starost Jan Černý. Mladý návrhář se zkušenostmi z celé Evropy sliboval "brutálně speciální" kolekci. Už tato vyjádření přinesla mnoho očekávání.

Po představení olympijského úboru, který budou naši sportovci nosit během zahájení a ukončení olympijských her, přišlo mnoho silných reakcí. Ať už si o oblečení výpravy myslíme cokoliv, tak originalitu mu rozhodně nelze upřít a naši sportovci jistě zaujmou na první pohled.

Historie Česka na LOH a medaile

Od rozdělení federace roku 1993 se samostatná Česká republika účastní osmé olympiády, během kterých se dočkala už 67 cenných kovů.

Nejúspěšnější byly turnaje v Atlantě 1996, Londýně 2012 a Tokiu 2021. Z těchto turnajů si čeští sportovci pokaždé přivezli 11 medailí. Největší úspěchy se slaví v atletice, kde se reprezentanti postarali o 15 medailí. Vodní slalomáři a sportovní střelci jich přivezli 9 a o 6 se postarali zástupci tenisu.

Největší úspěchy mají historicky Barbora Špotáková, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová, Lukáš Krpálek a Martin Doktor, kteří dokázali přivést dvě zlaté medaile.

Rok Medaile Jméno Disciplína
2021 (Tokio) zlato Jiří Lipták sportovní střelba - trap
2021 (Tokio) zlato Lukáš Krpálek judo nad 100 kg
2021 (Tokio) zlato Jiří Prskavec vodní slalom K1
2021 (Tokio) zlato Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková tenis čtyřhra
2021 (Tokio) stříbro Lukáš Rohan vodní slalom C1
2021 (Tokio) stříbro David Kostelecký sportovní střelba - trap
2021 (Tokio) stříbro Markéta Vondroušová tenis dvouhra
2021 (Tokio) stříbro Jakub Vadlejch hod oštěpem
2021 (Tokio) bronz Alexander Choupenitch šerm - fleret
2021 (Tokio) bronz Josef Dostál a Radek Šlouf rychlostní kanoistika
2021 (Tokio) bronz Vítězslav Veselý hod oštěpem
2016 (Rio de Janeiro) zlato Lukáš Krpálek judo do 100 kg
2016 (Rio de Janeiro) stříbro Josef Dostál K1 1000 m
2016 (Rio de Janeiro) stříbro Jaroslav Kulhavý horská kola
2016 (Rio de Janeiro) bronz Jiří Prskavec K1 vodní slalom
2016 (Rio de Janeiro) bronz Ondřej Synek skif mužů
2016 (Rio de Janeiro) bronz Petra Kvitová dvouhra žen
2016 (Rio de Janeiro) bronz Lucie Šafářova, Barbora Strýcová čtyřhra žen
2016 (Rio de Janeiro) bronz Lucie Hradecká, Radek Štěpánek smíšená čtyřhra
2016 (Rio de Janeiro) bronz Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba K4 1000 m
2016 (Rio de Janeiro) bronz Barbora Špotáková hod oštěpem
2012 (Londýn) zlato Miroslava Knapková skif žen
2012 (Londýn) zlato Barbora Špotáková hod oštěpem
2012 (Londýn) zlato David Svoboda moderní pětiboj
2012 (Londýn) zlato Jaroslav Kulhavý horská kola
2012 (Londýn) stříbro Vavřinec Hradilek vodní slalom K1
2012 (Londýn) stříbro Ondřej Synek skif mužů
2012 (Londýn) stříbro Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká čtyřhra žen
2012 (Londýn) bronz Adéla Sýkorová libovolná malorážka 50 m
2012 (Londýn) bronz Zuzana Hejnová 400 m překážek
2012 (Londýn) bronz Vítězslav Veselý hod oštěpem
2012 (Londýn) bronz Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba K4 1000 m
2008 (Peking) zlato Barbora Špotáková hod oštěpem
2008 (Peking) zlato Kateřina Emmons vzduchová puška 10 m
2008 (Peking) zlato David Kostelecký trap mužů
2008 (Peking) stříbro Kateřina Emmons libovolná malorážka 50 m
2008 (Peking) stříbro Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek vodní slalom C2
2008 (Peking) stříbro Ondřej Synek skif mužů
2008 (Peking) bronz Marek Švec zápas řecko-římský v těžké váze
2004 (Atény) zlato Roman Šebrle desetiboj
2004 (Atény) stříbro Lenka Hyková sportovní pistole 25 m
2004 (Atény) stříbro David Kopřiva, Jakub Hanák, Tomáš Karas, David Jirka párová čtyřka
2004 (Atény) stříbro Lenka Šmídová jachting - třída Evropa
2004 (Atény) bronz Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek vodní slalom C2
2004 (Atény) bronz Jaroslav Bába skok do výšky
2004 (Atény) bronz Kateřina Emmons vzduchová puška 10 m
2004 (Atény) bronz Libor Capalini moderní pětiboj
2004 (Atény) bronz Věra Cechlová-Pospíšilová hod diskem
2000 (Sydney) zlato Jan Železný hod oštěpem
2000 (Sydney) zlato Štěpánka Hilgertová vodní slalom K1
2000 (Sydney) stříbro Roman Šebrle desetiboj
2000 (Sydney) stříbro Petr Málek skeet muži
2000 (Sydney) stříbro Rudolf Kraj box - polotěžká váha do 81 kg
2000 (Sydney) bronz Marek Jiras, Tomáš Máder vodní slalom C2
2000 (Sydney) bronz Martin Tenk libovolná pistole 50 m
2000 (Sydney) bronz Jan Řehula triatlon
1996 (Atlanta) zlato Martin Doktor C1 500 m
1996 (Atlanta) zlato Martin Doktor C1 1000 m
1996 (Atlanta) zlato Jan Železný hod oštěpem
1996 (Atlanta) zlato Štěpánka Hilgertová vodní slalom K1
1996 (Atlanta) stříbro Lukáš Pollert vodní slalom C1
1996 (Atlanta) stříbro Miroslav Šimek, Jiří Rohan vodní slalom C2
1996 (Atlanta) stříbro Jana Novotná, Helena Suková čtyřhra žen
1996 (Atlanta) bronz Tomáš Dvořák desetiboj
1996 (Atlanta) bronz Šárka Kašpárková trojskok
1996 (Atlanta) bronz Miroslav Januš běžící terč 50 m
1996 (Atlanta) bronz Jana Novotná dvouhra žen

Čeští vlajkonoši na LOH

Prvním vlajkonošem byl veslař Václav Chalupa. Posledním, kdo nesl českou vlajkou byla Petra Kvitová a Tomáš Satoranský. Vlajkonoš pro rok 2024 ještě není znám.

Rok Vlajkonoš Sport
2024 (Paříž)    
2021 (Tokio) Petra Kvitová a Tomáš Satoranský tenis, basketbal
2016 (Rio de Janeiro) Lukáš Krpálek judo
2012 (Londýn) Petr Koukal badminton
2008 (Peking) Štěpánka Hilgertová vodní slalom
2004 (Atény) Květoslav Svoboda plavání
2000 (Sydney) Martin Doktor rychlostní kanoistika
1996 (Atlanta) Václav Chalupa veslování

Témata článku: Program, LOH 2024 Paříž, Olympijské hry, kanoistika, Lurdes Gloria Manuel, Adam Ondra, Jiří Prskavec

Určitě si přečtěte